Βρήκε τον νέο της… Ζούλιο Σέζαρ η Ίντερ!
Και στο τέλος νικάνε οι Γερμανοί που είναι πιο εύστοχοι και πιο… τυχεροί! (vids)
«Παίζει» με τα όνειρά της: Η Παρί κέρδισε πέναλτι και ο Ορσάτο το πήρε αμέσως πίσω! (vid)
Η Παρί έγινε… ΑΕΚ και σπάει τα δοκάρια! (vid)
Παρί: Ο Ζαΐρ-Εμερί έστειλε σίγουρο γκολ στο δοκάρι! (vid)
Κεφαλιά- κανονιά του Χούμελς και στα… Τάρταρα η Παρί! (vid)
Η Ατλέτικο θέλει ΤΗΝ «βόμβα» με Λεβαντόφσκι!
Ο Μπαπέ έγινε… υδραυλικός και την πλήρωσε ο δύσμοιρος Χούμελς! (vid)
Champions League: Το κορεό της Παρί είναι σκέτη μαγεία! (vid)
Η Ίντερ έχει έτοιμο συμβόλαιο για το αστέρι της Serie A!
Ο Σάκα και η Άρσεναλ θέλουν να κάνουν τη Σίτι να… τρέμει
Η Παρί «χτυπάει» την ταλεντάρα και παίρνει εκδίκηση από τη Ρεάλ!
Μπαρτσελόνα: Διώχνει ξανά τον Φάτι και έχει βρει ήδη ομάδα!
O Κριστιάνο φόρεσε τη νέα φανέλα της Πορτογαλίας και… έριξε το Internet! (vid)
Η Γιουνάιτεντ έριξε Special… άκυρο – «Δεν ασχολούμαστε»
Ρόμα

Με το δεξί στην πρεμιέρα η Ρόμα!

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Αταλάντα πήρε η Ρόμα.

Με το ισχνό αλλά αρκετό 1-0 επικράτησε της Αταλάντα στο Μπέργκαμο η Ρόμα για την πρώτη αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Οι «τζιαλορόσι» μπήκαν καλύτερα στο χορτάρι και μόλις στο 23ο λεπτό κατάφεραν να απειλήσουν με τον Ντεφρέλ να αστοχεί από μικρή απόσταση.

Η απάντηση της Αταλάντα ήταν άμεση με τον Κούρτιτς να δοκιμάζει στο 26′ το πόδι του αλλά για λίγο να μην βρίσκει στόχο.

Το γκολ που άνοιξε το σκορ για τη Ρόμα πέτυχε ο Κολάροφ στο 31ο λεπτό με μία αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ.

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες διατήρησαν τις ισορροπίες, με τους Ρωμαίους να φτάνει κοντά στο γκολ με τον Τζέκο στο 70′ με τον Βόσνιο να μην βρίσκει όμως στόχο.

Η τελευταία ευκαιρία της Αταλάντα να «σώσει» την παρτίδα ήρθε στο 88′ αλλά το σουτ του Χατεμπόερ σταμάτησε στο δοκάρι του κίπερ της Ρόμα.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η Ρόμα πήρε το σπουδαίο τρίποντο της νίκης.