Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Αρχισκόρερ (με συγκάτοικο) ο Παυλίδης στην Eredivisie με ασύλληπτο γκολ! (vid)
Στο Λονδίνο κουμάντο κάνει μόνο η Άρσεναλ! (vid)
Λάθος επιπέδου League Two ο Ράγια και γκολ απ’ το πουθενά η Τότεναμ! (vid)
Λάτσιο

Ντιμπάλα από χρυσάφι (vid)

Ένα χρυσό τρίποντο έδωσε στη Γιουβέντους ο Πάουλο Ντιμπάλα, καθώς η "βέκια σινόρα" κέρδισε εκτός έδρας τη Λάτσιο με 1-0 χάρη σε γκολ του τελευταίου λεπτού από τον Αργεντίνο μεσοεπιθετικό.

Στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος η Γιουβέντους φιλοξενήθηκε από τη Λάτσιο στο στάδιο “Ολίμπικο”. Οι “μπιανκονέρι” ήταν έτοιμοι να αφήσουν πολύτιμους βαθμούς στο “Ολίμπικο” αλλά ο Πάουλο Ντιμπάλα είχε διαφορετική άποψη και χάρη σε προσωπικό του γκολ έδωσε τη νίκη στη “Γιούβε” με 1-0. Έτσι, η “μεγάλη κυρία” μείωσε ξανά τη διαφορά της από την πρωτοπόρο Νάπολι στον ένα βαθμό.

Οι “λατσιάλι” ήταν αυτοί που είχαν αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων κυκλοφορώντας τη μπάλα στη μεσαία γραμμή. Από την άλλη πλευρά η Γιουβέντους είχε συμβιβαστεί με ένα παθητικό ρόλο περιμένοντας υπομονετικά την κατάλληλη ευκαιρία για να χτυπήσει στην κόντρα επίθεση.

Έτσι, οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι, με τον Τσίρο Ιμόμπιλε να αντικρίζει τον Τζιανλουίτζι Μπουφόν να απομακρύνει την προσπάθειά του σε κόρνερ στο 23ο λεπτό.

Στο 30ο λεπτό ήταν σειρά της “Γιούβε” αλλά να απειλήσει αλλά το γκολ του Λιχστάινερ ακυρώθηκε.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε, με τους “μπιανκονέρι” να αναλαμβάνουν τα ηνία του αγώνα μέχρι το 75ο λεπτό. Ωστόσο, η υπεροχή των φιλοξενούμενων ήταν ανούσια, καθώς αδυνατούσαν να δημιουργήσουν κάποια αξιόλογη ευκαιρία μπροστά από την αντίπαλη εστία.

Όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα αναδεικνύονταν ισόπαλες χωρίς τέρματα αλλά υπολόγιζαν χωρίς τον Πάουλο Ντιμπάλα. Στο 93ο λεπτό, ο Αργεντίνος επιθετικός με μία προσωπική έμπνευση νίκησε τον πιεστικό μαρκάρισμα του Παρόλο και τον Στρακόσια για να διαμορφώσει με υπέροχο τρόπο το τελικό 1-0.