Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Μπένφικα

Σάμαρης: “Τεράστια η νίκη με την Πόρτο”

Για τη  νίκη επί της Πόρτο μίλησε αποκλειστικά στο Sportsking.gr ο Ανδρέας Σάμαρης.

Πανευτυχής φάνηκε ο Ανδρέας Σάμαρης για την τεράστια νίκη στο ντέρμπι με την Πόρτο που τους φέρνει στην κορυφή της βαθμολογίας!

Η Μπενφίκα κέρδισε την Πόρτο με 2-1 το Σάββατο στο Estádio do Dragão του Πόρτο για τον εικοστό τέταρτο γύρο του πορτογαλικού πρωταθλήματος. Με αυτό το αποτέλεσμα, η Μπενφίκα πήρε το προβάδισμα με 59 βαθμούς, δύο περισσότερους από της πρωταθλήτρια Πόρτο.

Τα νικητήρια γκολ της Μπενφίκα σημείωσαν οι Φέλιξ στο 26ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου και Σίλβα, 7 λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Το γκολ της Πόρτο σημείωσε ο Λόπεζ στο 18ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Πανηγυρισμοί λοιπόν για την τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη. Μια νίκη που κάνει τους “Αετούς” να πετάξουν ξανά ψηλά στην κορυφή διατηρώντας παράλληλα ένα μακροσκελές σερί νικών. Αναμφίβολα, αναμένεται καυτή η συνέχεια του πρωταθλήματος.

S.L. Benfica – F.C. Porto
FINAL FOUR, meia final, taca da Liga NOS, Allianz CUP.
Jogo disputado no Estadio Municipal de Braga, em 22 Janeiro 2019, Braga, Portugal.
Resultado, S.L. Benfica 1 – 3 F.C. Porto

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ανδρέα Σάμαρη:

“Παίξαμε ένα μεγάλο παιχνίδι μακριά από το σπίτι ενάντια στη τότε-ηγέτη Πόρτο. Αξίζουμε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Είμαστε στην πρώτη θέση, είμαι χαρούμενος. Όμως, μένουν ακόμα 10 παιχνίδια μέχρι το τέλος της σεζόν και πρέπει να έχουμε τα πόδια μας στο έδαφος. Πρέπει να συνεχίσουμε να εργαζόμαστε σκληρά έτσι ώστε στο τέλος να μπορέσουμε να επιτύχουμε τον στόχο μας.” Αυτά δήλωσε ο μέσος της Μπενφίκα, Ανδρέας Σαμαρής.