Μπάγερν VS Άρσεναλ, Σίτι VS Ρεάλ: Οι ενδεκάδες των τιτανομαχιών! (vid)
Μπαρτσελόνα: Στα… τάρταρα τα αποδυτήρια μετά τον αποκλεισμό από την Παρί!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Θέλει τον παίκτη που… την κάνει από τη Γιουβέντους!
Τσέλσι: Ο λόγος που ο Τζάκσον πήγε να «κλέψει» το πέναλτι από τον Πάλμερ!
Μπάγερν: Το σχόλιο του Κέιν για τον Νάγκελσμαν!
«Ντόπαρε» τους παίκτες της Άρσεναλ ο Αρτέτα με τις δηλώσεις του!
Ολιμπίκ Μαρσέιγ

Ούτε την… αδιάφορη δεν κέρδισε η Μαρσέιγ! (vid)

Σε κακή αγωνιστική κατάσταση η Μαρσέιγ ηττήθηκε και από την Μπορντό με 2-0!

Η Μαρσέιγ δεν τα κατάφερε στην έδρα της Μπορντό, καθώς ηττήθηκε με 2-0, κάνοντας μια ακόμα άσχημη εμφάνιση! Πλέον οι Μασσαλοί βλέπουν την τετράδα να απομακρύνεται, μαζί και μια ευρωπαϊκή θέση!

Συνέχισε τις χαμηλές πτήσεις η Μαρσέιγ, η οποία έμεινε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη στο γαλλικό πρωτάθλημα!

Η Μαρσέιγ ήταν αυτή που «καιγόταν» για την νίκη, κάτι που δεν φάνηκε καθόλου στον αγωνιστικό χώρο. Αντιθέτως η αδιάφορη Μπορντό έδειξε πιο διψασμένη και φάνηκε από την αρχή της αναμέτρησης.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 27′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καμανό. Οι Μασσαλοί δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά στο πρώτο ημίχρονο, όντας ανύπαρκτοι επιθετικά!

Αντίδραση… μηδέν από την Μαρσέιγ

Στο δεύτερο ημίχρονο όλοι ανέμεναν πως οι φιλοξενούμενοι θα μπουν με το μαχαίρι στα δόντια για την ανατροπή. Κάτι τέτοιο δεν έγινε ωστόσο σε καμία περίπτωση. Αντιθέτως συνέχισαν την νωθρή εμφάνιση και δέχτηκαν και δεύτερο γκολ, που έβαλε τέλος στα όνειρα τους για θετικό αποτέλεσμα.

Συγκεκριμένα στο 71′ ο Ντε Πρεβίλ με ωραία ατομική ενέργεια εκτέλεσε τον Μανταντά για το 2-0! Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να συμμαζέψουν την κατάσταση, ωστόσο δεν τα κατάφεραν. Μάλιστα, η Μπορντό αγωνιζόταν από το 83′ με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Πάμπλο.

Η Μαρσέιγ έμεινε στους 48 βαθμούς και την 5η θέση, ενώ η Μπορντό ανέβηκε στους 38!