Μπαρτσελόνα: Με πρωταγωνιστή τον Λεβαντόφκσι κέρδισε και την άμυνα της
Άμυνα για κλάματα η Μπαρτσελόνα χάρισε δυο γκολ στη Βαλένθια (vid)
Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
Μπάγερν Μονάχου

Σούλε-ω δεν χάνεται το πρωτάθλημα! (vid)

Ο Νίκλας Σούλε ντύθηκε λυτρωτής και ξεκλείδωσε την άμυνα της Βέρντερ, δίνοντας μία υπερπολύτιμη νίκη στην Μπάγερν (1-0) για την μάχη του τίτλου.

Η σκληροτράχηλη Βέρντερ Βρέμης έβαλε δύσκολα για 75 περίπου λεπτά στην Μπάγερν. Τότε όμως εμφανίστηκε ο Νίκλας Σούλε και έδωσε μία πολύ σημαντική νίκη στους Βαυαρούς με 1-0. Πλέον με τέσσερις αγωνιστικές να απομένουν, οι “Ερυθρόλευκοι” έχουν το πάνω χέρι στη μάχη του τίτλου.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες κινήθηκαν σε ρηχά νερά. Μοναδική καλή στιγμή, σημειώθηκε στο 26ο λεπτό. Ο Γκνάμπρι έπιασε ένα δυνατό σουτ από καλή θέση, όμως ο Παβλένκα τον σταμάτησε εντυπωσιακά, διώχνοντας σε κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να πετύχουν κάποιο γκολ. Οι δύο πρώτες φάσεις εξελίχθηκαν με παρόμοιο τρόπο. Τόσο στο 49′ όσο και στο 57′ ο Λεβαντόφσκι δοκίμασε την τύχη του μέσα από την περιοχή, αλλά ο Παβλένκα ήταν σε ετοιμότητα και παραχώρησε κόρνερ. Στο επόμενο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Βελίκοβιτς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Μετά από αυτό, οι Βαυαροί αύξησαν την πίεση τους προς την αντίπαλη άμυνα. Στο 70′ η κεφαλιά του Μίλερ έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι. Πέντε λεπτά αργότερα, ήρθε το πολυπόθητο γκολ. Μετά από φάση διαρκείας, ο Τιάγκο έστρωσε στον Σούλε, αυτός σούταρε έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0. Στο 79′ το σουτ του Λεβαντόφσκι σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Παβλένκα, ενώ στο 85′ έστειλε την μπάλα άουτ. Στις καθυστερήσεις, ο Γκορέτσκα δοκίμασε κι αυτός ένα σουτ, αλλά τελικά δεν βρήκε στόχο.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Μπάγερν παραμένει πρώτη με 70 βαθμούς σε 30 αγώνες. Από την άλλη πλευρά, η Βέρντερ Βρέμης είναι 8η με 46 βαθμούς.