Τσέλσι: Οι επτά παίκτες που δε θα φορέσουν ξανά τη φανέλα της!
Τζο Κόουλ: «Ο Βιρτς είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Μπέλινγχαμ»!
Μπαρτσελόνα: Ο Τσάβι βρήκε τον «μαέστρο» που έψαχνε!
Europa League

Κορυφή αλά… γαλλικά για τη Σέλτικ!

Μεγάλη νίκη και μάλιστα με ανατροπή για τη Σέλτικ απέναντι στη Λάτσιο.

Σπουδαία νίκη και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε η Σέλτικ που επικράτησε με 2-1 της Λάτσιο στη Γλασκώβη.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι δύο ομάδες μπήκαν αναγνωριστικά, προσπαθώντας να βρουν τα πατήματά τους στο χορτάρι.

Πρώτη απείλησε η Σέλτικ όταν στο 17′ ο Κρίστι έγινε κάτοχος της μπάλας αλλά το σουτ του κατέληξε στο δοκάρι.

Οι ρυθμοί του αγώνα δεν έπιασαν υψηλά standards και το γκολ που άνοιξε το σκορ ήρθε στο 40′ όταν ο Κορέα τροφοδότησε τον Λατσάρι, ο οποίος έγραψε το 1-0 για τη Λάτσιο.

Στο δεύτερο μέρος, η Σέλτικ προσπάθησε να ανεβάσει στροφές αλλά ο Κρίστι δε μπόρεσε εκ νέου να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα στο 60′.

Στο 65′ η Λάτσιο απάντησε στις ευκαιρίες με τον Κορέα να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι.

Δύο λεπτά μετά, ο Έντουαρντ τροφοδότησε τον Κρίστι και με ένα ωραίο σουτ ο τελευταίος έφερε το ματς στα ίσια.

Η Λάτσιο προσπάθησε αν πάρει ξανά κεφάλι στο σκορ αλλά ούτε ο Σάβιτς στο 75′ ούτε ο Παρόλο στο 80′ κατάφεραν να νικήσουν τον Φόρστερ.

Μάλιστα, στο 89ο λεπτό του αγώνα η Σέλτικ κατάφερε να φέρει τούμπα το ματς όταν ο Κρίστι εκτέλεσε κόρνερ και ο Ζουλιέν με ωραία κεφαλιά έγραψε το 2-1.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η Σέλτικ πήρε μία σπουδαία νίκη που τη φέρνει στην κορυφή του ομίλου της.