Τα νούμερα λένε την αλήθεια: Τα στατιστικά δείχνουν πόσο ΜΕΓΑΛΟ κακό κάνει στη Γιουνάιτεντ ο Τεν Χαγκ!
Η Κρίσταλ Πάλας ξεφτίλισε με «τεσσάρα» το… φάντασμα της Γιουνάιτεντ! (vid)
Η Κρίσταλ Πάλας γελοιοποιεί τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 4-0 και όσο… γράψει! (vids)
Ένα πράγμα έχει στο μυαλό του ο Μίλερ πριν παίξει στο ανακαινισμένο «Μπερναμπέου»
Ο Ολίσε έκανε… πλάκα στην άμυνα της Γιουνάιτεντ και έβαλε απίθανο γκολ! (vid)
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έβγαλε… βρώμα για Γκουαρντιόλα και Μπάγερν!
Ο Έμερι συγκίνησε κάθε οπαδό της Άστον Βίλα με τις δηλώσεις του!
Μπέλιγχαμ: «Στη Ρεάλ Μαδρίτης… τερματίζεις το ποδόσφαιρο! Δεν πάει πιο ψηλά μετά!»
Τέλος εποχής στη Γουέστ Χαμ: Φεύγει ο Μόγες!
Ο Αλόνσο… μίλησε – Η Λεβερκούζεν φουλάρει για το αστέρι της Χιρόνα!
Πέρασαν 40 χρόνια… από το ξύλο του Μαραντόνα – Διέλυσε όλη την Μπιλμπάο ο GOAT (vid)
Γιουνάιτεντ: Οι σταρ της ομάδας αποφάσισαν – Αυτόν θέλουν για προπονητή!
Φαν Ντάικ: «Λίβερπουλ, σε αγαπώ! Στην νέα εποχή, εγώ θα είμαι εδώ…»
Τα αστέρια που θα χάσουν (ή και όχι) το Euro 2024!
Ρεάλ, το μεγαλείο σου – Παράταση στον τίτλο… ως ένδειξη σεβασμού!
Έβερτον

Τριάρα για την Έβερτον…που βλέπει Ευρώπη

Η Έβερτον πήρε δίκαια την νίκη και βλέπει τα ευρωπαϊκά εισιτήρια.

Η Έβερτον υποδέχθηκε την Κρίσταλ Πάλας στο Γκούντισον Παρκ για την 26η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι έχει κάνει μια καλή πορεία και ήθελε να την συνεχίσει με μια εντός έδρας νίκη. Στο 18′ οι γηπεδούχοι με τον Μπερνάντ άνοιξαν το σκορ και πήραν προβάδισμα στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι έπαιζαν εξαιρετικά και είχαν το πάνω χέρι στο παιχνίδι. Η Κρίσταλ Πάλας ήταν εξαιρετική και πολύ ανταγωνιστική βέβαια. Κάποιες φορές πολιορκούσε και την άμυνα της Έβερτον. Απλώς οι Μπλε του Μέρσισαιντ συνολικά ήταν καλύτεροι. Το 1-0 ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και ισοφάρισαν με τον Μπεντέκε στο 51′. Λίγα λεπτά αργότερα η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της Έβερτον από φάση των Λονδρέζων αετών.

Η Κρίσταλ Πάλας σε εκείνο το σημείο είχε το momentum του αγώνα, όμως όλα αυτά άλλαξαν με το εντυπωσιακό γκολ του Ριτσάρλισον στο 58′. Ο Βραζιλιάνος επιθετικός πήρε την μπάλα λίγο πιο πίσω από την μεσαία γραμμή και με μία κούρσα κατάφερε να σκοράρει ένα μοναδικό γκολ. Με αυτόν τον τρόπο ξαναπήρε προβάδισμα η Έβερτον. Άσχημη η παρουσία του Σίγκουρντσον για ακόμη μια φορά, ενώ ο Κάλβερτ-Λιούιν ήταν εξαιρετικός και βοηθούσε παντού όπου μπορούσε. Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να σκοράρουν με τον Κάλβερτ Λιούιν που διαμόρφωσε το τελικό 3-1.