Μπαρτσελόνα: Σοβαρά υποψήφιος εκ των έσω για αντι-Τσάβι!
Μπάγερν VS Άρσεναλ, Σίτι VS Ρεάλ: Οι ενδεκάδες των τιτανομαχιών! (vid)
Μπαρτσελόνα: Στα… τάρταρα τα αποδυτήρια μετά τον αποκλεισμό από την Παρί!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Θέλει τον παίκτη που… την κάνει από τη Γιουβέντους!
Τσέλσι: Ο λόγος που ο Τζάκσον πήγε να «κλέψει» το πέναλτι από τον Πάλμερ!
Μπάγερν: Το σχόλιο του Κέιν για τον Νάγκελσμαν!
Η Ρεάλ βρήκε τον αμυντικό που έψαχνε στην Άρσεναλ!
«Ντόπαρε» τους παίκτες της Άρσεναλ ο Αρτέτα με τις δηλώσεις του!
Nations League

Η Γαλλία θύμισε στον Κριστιάνο πως είναι… πρωταθλήτρια κόσμου!

Η Γαλλία έκανε μια πειστική εμφάνιση και επικράτησε με 1-0 της Πορτογαλίας, παίρνοντας το εισιτήριο για την «4αδα» της τελικής φάσης του Nations League!

Η Γαλλία… κατάφερε να φύγει επικρατήσει δύσκολα με 1-0 εκτός έδρας της Πορτογαλίας, με σκόρερ τον Καντέ! Πλέον οι Γάλλοι βρίσκονται στην πρώτη θέση του ομίλου με 13 βαθμούς, στους 10 έμειναν οι Πορτογάλοι του Φερνάντο Σάντος! Πλέον η ομάδα του Ντεσάμπ έκλεισε εισιτήριο για την τελική τετράδα του φετινού Nations League!

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με την Πορτογαλία να μπαίνει πιο δυνατά και τον Κριστιάνο Ρονάλντο να απειλεί για πρώτη φορά στο 6′. Στην συνέχεια οι Γάλλοι ισορρόπησαν τον αγώνα και στο 12΄ ο Μαρσιάλ έχασε μια σπουδαία ευκαιρία για να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Οι πρωταθλητές κόσμου συνέχιζαν να έχουν το πρώτο λόγο και πίεσαν για να βρουν το γκολ. Ο Ραμπιό προειδοποίησε με κεφαλιά στο 19΄ενώ ο Μαρσιάλ έχασε τρεις ακόμα μεγάλες ευκαιρίες για να πετύχει γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν τα κατάφερε.

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν με το 0-0 στα αποδυτήρια, με την Γαλλία να είναι σαφώς… δυσαρεστημένο με το σκορ.

Και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ντεσάμπ μπήκε πιο… αποφασισμένη και εν τέλει κατάφερε να πάρει το προβάδισμα! Στο 54΄ο Ενγκολό Καντέ πήρε το “ριμπάουντ” μετά την επέμβαση του τερματοφύλακα της Πορτογαλίας και από κοντά έγραψε το 1-0!

Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος.. πίεσε για να βρει το γκολ της ισοφάρισης, ωστόσο ο  Κριστιάνο Ρονάλντο και η παρέα του δεν τα κατάφεραν. Οι Γάλλοι έκαναν μια από τις πιο πειστικές εμφανίσεις των τελευταίων μηνών και πήραν μια σπουδαία νίκη, λίγες μέρες μετά την εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Φινλανδία!