Η Ίντερ πάει για… δυναστεία – Οι δύο παιχταράδες που έχει κλείσει για του χρόνου
Λούκας Βάσκεθ: Ο «ελβετικός σουγιάς» της Ρεάλ Μαδρίτης!
Ίντερ: Έξαλλα πανηγύρια από τους Πρωταθλητές μέσα στο Σαν Σίρο! (vids)
Η Ίντερ πανηγύρισε το Πρωτάθλημα μέσα στην έδρα της Μίλαν! (vids)
Μίλαν – Ίντερ: Ο Τουράμ «τελειώνει» τη Μίλαν και το Πρωτάθλημα! (vid)
Τέλος η σεζόν για τον αστέρα της Μπάγερν – Χάνει και το EURO 2024!
Γκολ τίτλου για την Ίντερ, με τον Ατσέρμπι να «καρφώνει» τη Μίλαν! (vid)
Ίντερ

Ο Λαουτάρο απάντησε στους επικριτές του με… ωραιότατο τρίμπαλο (vid)

Ο Λαουτάρο Μαρτίνες βρήκε... μπόσικη την άμυνα της Σαλερνιτάνα και ξέσπασε. Τρία γκολ για τον Αργεντινό και τέλος στο αρνητικό σερί.

O ιταλικός Τύπος ξεσκόνισε τον Λαουτάρο Μαρτίνες τις τελευταίες ημέρες. Οι γείτονες εδώ και καιρό αμφισβητούν τον Αργεντινό επιθετικό ρίχνοντας του μεγάλο μερίδιο ευθύνης στην αγωνιστική καθίζηση της Ίντερ. Για πολλούς η επιθετική αφλογιστία του 24χρονου έχει επηρεάσει όλους τους «νεραντζούρι». Οι αριθμοί επιβεβαίωναν πως υπάρχει πρόβλημα. Ο Λαουτάρο το τελευταίο δίμηνο έμοιαζε να είναι πολύ μακριά από τον καλό του εαυτό.

Όλα αυτά μέχρι και χθες! Η Σαλερνιτάνα ήρθε να χαρίσει στον Αργεντινό την ευκαιρία να αναγεννηθεί. Η Ίντερ το βράδυ της Παρασκευής έπιασε τους νεοφώτιστους από τον… λαιμό και δεν σταμάτησε λεπτό να τους σφυροκοπάει. Οι Μιλανέζοι επικράτησαν με το ευρύ 5-0 των αντιπάλων τους έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λαουτάρο Μαρτίνες.

Ακολούθησε μας και στο επίσημο κανάλι μας στο Youtube

Ο Αργεντινός πέτυχε τα πρώτα τρία γκολ της ομάδας του. Το ένα πιο όμορφο από το άλλο. Ξόρκισε το κακό και ξέσπασε πανηγυρίζοντας με τη ψυχή του κάθε ένα από τα κατορθώματά του. Παρέα του στο σκοράρισμα και ο σταθερότατος Έντιν Τζέκο με τον Βόσνιο να πετυχαίνει τα άλλα δύο τέρματα της Ίντερ.

Τρία γκολ μέσα σε 35 λεπτά για τον Λαουτάρο

Το πρώτο γκολ του Λαουτάρο ήρθε στο 22′ μετά από εκπληκτική κάθετη πάσα του Μπαρέλα. Στο 40′ ο ταλαντούχος φορ έστειλε με κοντινό πλασέ για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα ολοκληρώνοντας έξοχα μια ομαδική προσπάθεια. Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 56′ έκανε γκολ την ασίστ του Τζέκο. Ο Αργεντινός με πανέμορφη προβολή δεν άφησε κανένα περιθώριο στον τερματοφύλακα της Σαλερνιτάνα σημειώνοντας με αυτό τον τρόπο χατ τρικ.

Αμέσως αμέσως ο φορ της Ίντερ έφθασε τα 14 τέρματα στη φετινή Serie A. Το σημαντικότερο όμως ήταν πως έσπασε το αρνητικό σερί και άφησε πίσω του την μαύρη περίοδο. Τώρα θέλει τόσο αυτός όσο και η ομάδα να έρθουν μονάχα νίκες και γκολ. Στόχος των «Νεραντζούρι» είναι ξεκάθαρα το πρωτάθλημα και για να έρθει αυτό η Ίντερ χρειάζεται τον καλό Λαουτάρο.