Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Bundesliga

Ισοπαλία σαν νίκη στο Μόναχο η Γκλάντμπαχ με «κέρβερο» Ζόμερ! (vid)

Ο Γιαν Ζόμερ έκανε φανταστική εμφάνιση στο Μόναχο, αναγκάζοντας την Μπάγερν στην πρώτη της φετινή γκέλα.

Πόσα να βγάλει κι αυτός ο Ζόμερ; Ο Ελβετός διεθνής τερματοφύλακας έκανε μια από τις σπουδαιότερες εμφανίσεις της καριέρας του. Στο παιχνίδι της Γκλάντμπαχ στο Μόναχο με αντίπαλο την Μπάγερν, ο έμπειρος γκολκίπερ έβαλε πάρα πολύ δύσκολα στους γηπεδούχους. Κράτησε όσο μπορούσε το σκορ υπέρ της ομάδας του, αλλά η ασφυκτική πίεση των Βαυαρών απέδωσε καρπούς.

Η επιθετική πρωτοβουλία της Μπάγερν ξεκίνησε από το πρώτο πεντάλεπτο. Μιας και ο Ουπαμεκανό ανάγκασε τον Ζόμερ σε εκπληκτική επέμβαση στο 2′. Ο Λιρόι Σανέ ήταν ο πρωταγωνιστής της ομάδας του Γιούλιαν Νάγκελσμαν, ωστόσο σε πολλές περιπτώσεις έπεφτε πάνω στον τρομερό τερματοφύλακα της Μπορούσια.

Κάνε Like στη σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Κατέβασε ρολά ο Ζόμερ – Γκολ από τη… χαραμάδα η Μπάγερν

Να αναφέρουμε πως η Μπάγερν Μονάχου πέτυχε δυο γκολ με τον Σαντιό Μανέ. Ο Σενεγαλέζος διεθνής επιθετικός έχει ξεκινήσει πολύ δυνατά τη σεζόν στη νέα του ομάδα. Αλλά και στις δυο περιπτώσεις, ο διαιτητής ακύρωσε τα τέρματά του…

Στο 43ο λεπτό, η «Αλιάνζ Αρίνα»… πάγωσε από το γκολ της Γκλάντμπαχ με σκόρερ τον Τουράμ. Όπως ήταν φυσικό, το δεύτερο ημίχρονο είχε έναν και μόνο πρωταγωνιστή. Τους γηπεδούχους του Μονάχου, μιας και το γήπεδο… έγειρε υπέρ τους.

Ωστόσο, ο Γιαν Ζόμερ ήταν απίστευτος, σταματώντας όποια προσπάθεια των επιτιθέμενων της Μπάγερν για γκολ. Ίσως να έκανε και το ματς της καριέρας του κάτω από τα δοκάρια της Γκλάντμπαχ. Αλλά, ο Ελβετός δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα στο 83ο λεπτό… Με τον Σανέ να σκοράρει για την ισοφάριση της Μπάγερν. Μέχρι το τέλος του ματς δεν άλλαξε κάτι δραματικά, με την Γκλάντμπαχ πάντως να έχει μια ευκαιρία για το διπλό. Το 1-1 σήμανε το πρώτο στραβοπάτημα των Βαυαρών φέτος στην Bundesliga.