Προειδοποιεί ο Αρτέτα – «Επιστρέφουν αυτοί οι δύο! Πάμε για πρόκριση μέσα στο Μόναχο»
Μαγική ενέργεια από τον Γιαμάλ και έτοιμο γκολ στον Ραφίνια για το 1-0 της Μπαρτσελόνα! (vid)
Γιουνάιτεντ, σε διαλύει η Λίβερπουλ – Οι «reds»… παίρνουν τον στόχο του Τεν Χαγκ!
PODCAST: Neverkusen θέλατε; Φιλάκια από Τσάμπι!
H Νιούκαστλ θέλει να φέρει στο Νησί τον επόμενο σέντερ φορ που θα κάνει χαμό!
Έκαψαν φανέλα του Ντεμπελέ στη Βαρκελώνη! (vid)
Μπέλινγκχαμ σε Σίτι: «Σε λένε φαβορί! Ήσυχα, εμείς είμαστε η Ρεάλ…»
Μπαρτσελόνα VS Παρί, Ντόρτμουντ VS Ατλέτικο: Ιδού οι ενδεκάδες! (pics)
Champions League: Οι οπαδοί της Μπαρτσελόνα έκαναν Κόλαση την ατμόσφαιρα! (pics)
Υπέροχα νέα για τον Αρτέτα: Υπολογίζει κανονικά τον Όντεγκαρντ! (pic)
Δήλωση ψυχολογίας από Τούχελ: «Εμείς το φαβορί, εμείς θα περάσουμε!»
Αλλάζει τελείως η Μπάγερν Μονάχου από το καλοκαίρι: «Σκοτώνει» πρωτοκλασάτο επιθετικό της!
Γκράνιτ Τζάκα: Η εξιλέωση
Παιδάκι στην Αφρική έφτιαξε το πορτρέτο του Κριστιάνο σε κορμό δέντρου (pic)
Premier League: Ο «καυτός» Πάλμερ έπιασε στην κορυφή τον ντεφορμέ Χάαλαντ
Ντόρτμουντ

Ο ρουκέτα του Σομποσλάι σε αργή κίνηση χρειάζεται εξήγηση (vid)

Ο μέσος της Λειψίας, Ντομινίκ Σομποσλάι, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του κόντρα στη Ντόρτμουντ με μία πραγματική ρουκέτα.

Σκούρα τα βρίσκει η Ντόρτμουντ εκτός έδρας απέναντι στη Λειψία στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα.

Η ομάδα του Τέρζιτς χάνει με 2-0 στο ημίχρονο, παρουσιάζοντας τεράστια προβλήματα στη δημιουργία της.

H Λειψία άνοιξε από νωρίς στο σκορ με την κεφαλιά του Όρμπαν στο 5ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Αυτό το σκορ διευκόλυνε τη Λειψία να παίξει το παιχνίδι που θέλει. Ειδικότερα, περίμενε στο μισό γήπεδο την Ντόρτμουντ και πιέζοντας ανά διαστήματα έκλεβε τη μπάλα και έβγαινε στην κόντρα. Ο ταχύτατος Βέρνερ επιχειρούσε συνεχώς να βγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, η οποία έπαιζε πολύ ψηλά.

Έτσι, ο πρώην φορ της Τσέλσι έχασε τεράστια ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, μετά από χαμένο τετ α τετ στο 45ο λεπτό.

Ευτυχώς, για εκείνον ο Σομποσλάι έκανε τη δουλειά με εντυπωσιακό τρόπο ένα λεπτό αργότερα. Ο Ούγγρος παρέλαβε τη μπάλα μακριά από την περιοχή και με έναν κεραυνό έγραψε το 2-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Αυτό ήταν 1ο φετινό γκολ του Σομποσλάι στη σεζόν.