Ο Λάμπρου «κάρφωσε» τον Άγιαξ μέσα στο Άμστερνταμ! (vid)
Εθνικές Ομάδες

Οδοστρωτήρας η Βραζιλία με «όργια» Ραφίνια (vid)

Βραζιλία με το πόδι πατημένο στο γκάζι! Η παρέα του Νέιμαρ σκόρπισε στους πέντε ανέμους τους Τυνήσιους. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ραφίνια με δύο γκολ.

Μια Βραζιλία… να την πιείς στο ποτήρι απέναντι στη Τυνησία! Η ομάδα από την Αφρική δεν μπόρεσε να αντισταθεί λεπτό στους ακαταμάχητους Βραζιλιάνους και μοιραία βίωσε τον διασυρμό. Η παρέα του Νέιμαρ πέτυχε πέντε γκολ, το ένα καλύτερο από το άλλο και δείχνει από νωρίς νωρίς πανέτοιμη για τη μεγάλη πρόκληση του Mundial.

To σύνολο του Τίτε παρουσιάστηκε καταιγιστικό στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα. Τέσσερα γκολ και πολλές ακόμη χαμένες ευκαιρίες για να ανέβει κι άλλο το σκορ. Η Τυνησία με τη σειρά της στο 18′ πέτυχε το μοναδικό της τέρμα στην αναμέτρηση. Πρωταγωνιστής στο πρώτο μέρος για τους Βραζιλιάνους, ο αστέρας της Μπαρτσελόνα Ραφίνια.

Κάνε Like στη νέα σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Ο 25χρονος πέτυχε δύο υπέροχα τέρματα. Το πρώτο στο έντεκα, με το οποίο η Βραζιλία άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση. Εκπληκτική κεφαλιά – λόμπα που αιφνιδίασε τον τερματοφύλακα της Τυνησίας. Το δεύτερο στο 40′ με δυνατό συρτό σουτ στη γωνία. Τα άλλα δύο τέρματα των Βραζιλιάνων στο πρώτο μέρος ήρθαν από τους Ριτσάρλισον και Νέιμαρ. Η Τυνησία είχε μειώσει σε 1-1 με τον Ταμπλί.

Τα δύο πανέμορφα γκολ του Ραφίνια κόντρα στη Τυνησία

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βραζιλία κατέβασε ταχύτητα. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 74′ ο Πέδρο.