Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Μπάγερν Μονάχου

Η Μπάγερν επέστρεψε και άντε πιάστε την – Νέα… 6αρα και κορυφή! (vid)

Επίδειξη δύναμης από την Μπάγερν Μονάχου που επικράτησε με 6-2 της Μάιντζ! Σπουδαία εμφάνιση από την μάδα του Νάγκελσμαν

Η Μπάγερν Μονάχου βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και κατάφερε να πάρει μια ακόμα άνετη νίκη επί της Μάιντζ με 5-2 εντός έδρας, με τους Βαυαρούς να έχουν πέντε… διαφορετικούς σκόρερ. Στην κορυφή η ομάδα του Νάγκελσμαν έχοντας 25 βαθμούς, με την Ουνιόν Βερολίνου να είναι στο-2 έχοντας όμως ματς λιγότερο.

Οι Βαυαροί ξεκίνησαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την αναμέτρηση και πήραν σχετικά νωρίς το προβάδισμα. Συγκεκριμένα, στο 5′ ο Μανέ έκανε πάσα… πάρε-βάλε στον Γκνάμπρι, ο οποίος από κοντά ευστόχησε για το 1-0!

Τα λεπτά περνούσαν και η πίεση της Μπάγερν αυξανόταν και… η ομάδα του Νάγκελσμαν σκόραρε και ένα δεύτερο γκολ, με τον Μουσιάλα να κάνει το 2-0 στο 28′ και να “κλειδώνει” την υπόθεση νίκη για την Μπάγερν.

Σαν να μην έφτανε αυτό, οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-0 στο 43′ με τον Μανέ. Η Μάιντζ κατάφερε να μειώσει σε 3-1 πριν την λήξη του ημιχρόνου με τον Βίντμερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάγερν Μονάχου δεν… μείωσε ταχύτητα και συνέχισε να σφυροκοπά την άμυνα των φιλοξενούμενων. Στο 58′ ο Γκορέτσκα έγραψε το 4-1 για την ομάδα του με ωραία κεφαλιά και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη των Βαυαρών!

Το πάρτι των γηπεδούχων συνεχίστηκε καθώς ο Τελ στο 89′ έκανε το 5-1, με την Μάιντζ όμως να μειώνει ξανά το σκορ σε 5-2. Ο Τσούπο-Μότινγκ έγραψε το τελικό 6-2 στο 86′, σε μια ακόμα παράσταση της Μπάγερν. Τρίτη σερί νίκη στην Bundesliga για την ομάδα του Νάγκελσμαν!