Ένας (τυχερός) παίκτης έζησε από κοντά και τις δυο ιστορικές προκρίσεις του Ολυμπιακού σε λίγες ώρες! (vid)
Δεν έμεινε τυχαία όρθιος ο Λούνιν στο πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (pic)
Σίνα: «Σκέφτηκα να ρωτήσω τον Τζολάκη πώς το έκανε, το χαρτάκι με βοήθησε» (vids)
Η «Equipe» διαφωνεί με τη Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν θέλει Γιουνάιτεντ»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Αρτέτα: «Πάτε καλά; Βάζουμε τόσα γκολ και… λέτε πως έχουμε πρόβλημα»
Τα μεγάλα φαβορί για την Χρυσή Μπάλα – Bye, bye Μέσι! (pic)
Τσέλσι, πες αλεύρι – Επιστρέφει ο ανεπιθύμητος στο Λονδίνο!
Bundesliga

Σπουδαίο διπλό στο «αστεράτο» ντέρμπι η Ντόρτμουντ με υπογραφή Μπέλιγχαμ! (vid)

Στο μεγάλο ντέρμπι της τετράδας στην Bundesliga, η Ντόρτμουντ πήρε το διπλό στην έδρα της Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Με τον Τζουντ Μπέλιγχαμ να βάζει το νικητήριο γκολ, η Ντόρτμουντ πέρασε από την «Ντόιτσε Μπανκ Αρένα». Επικράτησε της Άιντραχτ μέσα στη Φρανκφούρτη με 2-1 και την προσπέρασε στη βαθμολογία. Μετά από 12 αγωνιστικές, η ομάδα της Κοιλάδας του Ρουρ είναι στους 22 βαθμούς και στο -3 από την Μπάγερν Μονάχου η οποία σκόρπισε τη Μάιντζ με 6-2 νωρίτερα.

Στο 21ο λεπτό άνοιξε το σκορ η Ντόρτμουντ με τον Γιούλιαν Μπραντ. Από πάσα του Μάλεν, ο Γερμανός εξτρέμ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1 στη Φρανκφούρτη. Η χαρά της ομάδας του Έντιν Τέρζιτς κράτησε μόλις πέντε λεπτά. Μιας και ο Καμάντα ισοφάρισε με ωραίο σουτ στο 26′. Στο 42ο λεπτό η γηπεδούχος ομάδα έχασε μοναδική ευκαιρία να ανατρέψει το σκορ. Καθώς ο Λίντστρομ είχε δοκάρι

Κάνε Like στη σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Ο νόμος του ποδοσφαίρου μίλησε στο 52ο λεπτό. Ό,τι δεν έκανε η Άιντραχτ το ‘κανε η Ντόρτμουντ. Σκόρερ αυτή τη φορά ο Τζουντ Μπέλιγχαμ ο οποίος πήρε «γλυκιά» μπαλιά στην περιοχή και νίκησε τον Τραπ για το 1-2.

Έπειτα, η Άιντραχτ έχασε δυο σπουδαίες ευκαιρίες με τους Ρόντε και Μουανί (55′, 57′). Με τον Κόμπελ να κάνει ισάριθμες αποκρούσεις. Ο τερματοφύλακας της Ντόρτμουντ είπε όχι ξανά στον Λίντστρομ στο 59ο λεπτό. Η εξαιρετική εμφάνιση του Κόμπελ συνεχίστηκε, μιας και ο τελευταίος απέκρουσε και την προσπάθεια του Μουανί στο 63’. Κάπου εκεί τελείωσε το επιθετικό κρεσέντο της Άιντραχτ το οποίο όμως δεν επέφερε κάποιο γκολ για το 2-2.