Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!
Σάλκε

«Βούλιαξαν» τη Σάλκε Μουσιάλα και Μπάγερν (vid)

Χωρίς καν να ιδρώσουν οι Βαυαροί. Η Μπάγερν έκλεισε τις υποχρεώσεις της πριν το Mundial με... σβηστή νίκη (2-0) στην έδρα της ουραγού Σάλκε.

Η Μπάγερν Μονάχου δεν λυπάται κανέναν! Οι Βαυαροί πήγαν στην έδρα της Σάλκε για τη νίκη και τη πήραν με χαρακτηριστική ευκολία. H ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν πήρε το «τρίποντο» με πρωταγωνιστή σε ρόλο… σερβιτόρου τον εκπληκτικό Τζαμάλ Μουσιάλα. Ο νεαρός με τις ασίστ του χάρισε ουσία στο παιχνίδι της Μπάγερν.

To ματς

Εξαρχής το έργο για την ουραγό της βαθμολογίας Σάλκε ήταν πολύ δύσκολο. Απέναντί της στο ματς που ολοκλήρωνε την πορεία της στη Bundesliga μέχρι τη διακοπή για το Μundial βρήκε την υπερηχητική Μπάγερν Μονάχου. Την πρωταθλήτρια Γερμανίας που έχει βρει ρυθμό και σκορπά τον τρόμο σε κάθε αντίπαλο σε Γερμανία και Ευρώπη.

Από το πρώτο λεπτό του αγώνα το φαβορί Μπάγερν έδινε τον ρυθμό. Οι φιλοξενούμενοι όποτε ήθελαν πατούσαν την αντίπαλη περιοχή. Στο πρώτο μισάωρο του ματς η Σάλκε κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της όμως από εκεί και πέρα το γυαλί… έσπασε. Στο 38′ η Μπάγερν βγήκε στην αντεπίθεση και με γρήγορες πάσες κατέληξε στα δίχτυα της Σάλκε. Ο Μουσιάλα πάτησε με εκπληκτικό τακουνάκι στον Γκνάμπρι και ο τελευταίος με όμορφο σουτ παραβίασε την αντίπαλη εστία. Με το γκολ του έμπειρου άσσου η Μπάγερν έκλεισε το ημίχρονο όντας μπροστά στο σκορ.

Στην επανάληψη, η Μπάγερν μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με σκοπό να καθαρίσει την υπόθεση νίκη. Στο 52′ βρήκε το χώρο, η Σάλκε έμεινε να την κοιτά και μοιραία δέχθηκε το δεύτερο γκολ. Ασίστ του Μουσιάλα, γκολ από τον Τσούπο Μότινγκ. Από εκεί και πέρα η Μπάγερν κατέβασε ταχύτητα. Κράτησε τη μπάλα χωρίς να έχει στο μυαλό της να πετύχει άλλα γκολ. Η Σάλκε παραδομένη στην ανωρετότητα της αντιπάλου της απλά περίμενε το φινάλε του αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα 2-0 υπέρ της Μπάγερν!