Μπαρτσελόνα: Με τον θεμέλιο λίθο της στα χαφ κόντρα στην Παρί
Έσβησε το όνειρο της Λίβερπουλ για Τσάμπι Αλόνσο – Πήρε την απόφασή του ο Βάσκος
Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Ρούντιγκερ θα κινηθεί νομικά επειδή τον συνέδεσαν με τους… ISIS!
Λίβερπουλ: Νέος τραυματισμός και «πονοκέφαλος» για τον Κλοπ!
Τσέλσι: Ο Στέρλινγκ δεν έχει κερδίσει το κοινό αλλά έχει μαζί του τους συμπαίκτες του!
Νεϊμάρ: Τραυματίας στο ποδόσφαιρο αλλά… βασικός στα πάρτι! (pics)
«Θηρίο στο κλουβί» ο Μιλιτάο, θέλει να παίξει την Κυριακή κι έχει λόγο!
Η Σίτι μπορεί να ξοδεύει ΜΙΣΟ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ λίρες ετησίως χωρίς να της λέει κανείς τίποτα!
Γιουβέντους

Γιουβέντους… ξύπνησες και η Serie A “τρομάζει” – Ο Κεν νίκησε μόνος του την Λάτσιο (vid)

Η Γιουβέντους πήρε μια σπουδαία νίκη με 3-0 επί της Λάτσιο στο Τορίνο και η ομάδα του Αλέγκρι... μείωσε την απόσταση από την κορυφή!

Σπουδαία νίκη για την Γιουβέντους, η οποία επικράτησε με 3-0 της Λάτσιο στο Τορίνο και.. έβγαλε αντίδραση! Δύο γκολ από τον Κεν ο οποίος έστειλε την ομάδα του Μαξ Αλέγκρι στους 31 βαθμούς και στο -10 από την κορυφή της Serie A!

Η Γιουβέντους ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και έδειξε από την αρχή πως θέλει νίκη και μόνο νίκη. Στο 6′ ο Κεν απείλησε για πρώτη φορά την εστία της Λάτσιο, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Αρκάντιους Μίλικ σπατάλησε μια μεγάλη ευκαιρία για να δώσει το προβάδισμα στην “Γηραιά Κυρία”!

Από την άλλη η Λάτσιο ήταν ακίνδυνη επιθετικά και έχασε μια καλή και μόνο ευκαιρία στο πρώτο 45λεπτο με τον Πέδρο στο 40′. Ενώ όλα έδειχναν πως το 0-0 θα ήταν το σκορ του ημιχρόνου ο Κεν είχε… διαφορετική άποψη.

Ο Ιταλός επιθετικός της Γιουβέντους με ένα πανέμορφο γκολ στο 43′ έκανε το 1-0, “κρεμώντας” τον γκολκίπερ της Λάτσιο που έχει ευθύνη…

Κάνε LIKE στη νέα σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γιουβέντους κατάφερε να κλειδώσει γρήγορα την υπόθεση τρίποντο με… τον Κεν να σημειώνει και ένα δεύτερο γκολ για τον ίδιο και την ομάδα του.

Συγκεκριμένα στο 54′ ο Κόστιτς έκανε ένα σουτ, ο γκολκίπερ των “μπιανκονέρι” απομάκρυνε… άτσαλα την μπάλα και ο Κεν σε κενή εστία έγραψε το 2-0. Η Λάτσιο έδειχνε πως δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να… επιστρέψει το ματς και απλά περίμενε την λήξη της αναμέτρησης. Η Γιουβέντους κατόρθωσε να σκοράρει και τρίτο γκολ με τον Μίλικ στο 90′.

Η ομάδα του Αλέγκρι σε ένα must win ματς έδειξε πως… έχει την “φανέλα” για να επιστρέψει και να δώσει απαντήσεις.