Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Η Μπαρτσελόνα είναι κοντά στο να πάρει… τσάμπα τον «εγκέφαλο» της Άρσεναλ!
Οριστική απόφαση – «Ακύρωσε» την Μπάγερν και θέλει μόνο Ρεάλ!
Άρσεναλ: Ο Αρτέτα έχει βρει ποιοι επιθετικοί τον ενδιαφέρουν από τώρα!
Μπαρτσελόνα, τον έδιωξες σαν άχρηστο – Τώρα γίνεται μάχη για την απόκτηση του!
Ligue 1

Πεντάρα για πλάκα η Παρί με πλουραλισμό στο σκοράρισμα! (vid)

Με πέντε διαφορετικούς σκόρερ η Παρί Σεν Ζερμέν σκόρπισε στους πέντε ανέμους τη νεοφώτιστη, Οσέρ, στο Παρίσι.

Άκρως θεαματική η Παρί Σεν Ζερμέν μπροστά στον κόσμο της. Στο τελευταίο της ματς πριν τη διακοπή για το Mundial, οι πρωταθλητές Γαλλίας συνέτριψαν τη νεοφώτιστη, Οσέρ, με 5-0. Έτσι, ξαναπήγαν στο +5 από τη δεύτερη και εξαιρετική, Λανς και πάει στη διακοπή αήττητη στο πρωτάθλημα (13-2-0). Πέντε διαφορετικοί σκόρερ για την ομάδα του Κριστόφ Γκαλτιέ του οποίου οι αλλαγές βγήκαν στο έπακρο.

Στο ενδέκατο λεπτό του αγώνα η γηπεδούχος ομάδα άνοιξε το σκορ και τον… χορό των γκολ. Δράστης ο Κιλιάν Μπαπέ με το δωδέκατο τέρμα του στη Ligue 1 φέτος, έπειτα από ασίστ του Νούνο Μέντες. Τη φάση ξεκίνησε ο Λιονέλ Μέσι με καταπληκτική πάσα!

Δείτε ξανά το 1-0 της Παρί:

Επέλαση της Παρί και συντριβή της Οσέρ

Το κυρίως πιάτο του ματς ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο. Με το 2-0 να έρχεται στο 51ο λεπτό από τον Κάρλος Σολέρ. Δεύτερη ασίστ του Μέντες στο παιχνίδι που έκανε και με το παραπάνω το έργο του. Η διάθεση των Παριζιάνων ήταν στα ύψη και σύντομα σκόραραν το τρίτο τους γκολ απέναντι στην Οσέρ.

Ο Ασράφ Χακίμι νίκησε τον Κοστίλ ύστερα από καταπληκτική ενέργεια δείχνοντας τη μεγάλη του κλάση. Ο Γκαλτιέ έκανε μαζεμένες αλλαγές βγάζοντας μεταξύ άλλων τους Νεϊμάρ και Μέσι, κυρίως λόγω Mundial. Μόνο τον Μπαπέ άφησε μέσα στο γήπεδο σε όλο το ματς. Ο Αργεντίνος άσος μάλιστα είχε δοκάρι στο 66′! Το 4-0 διαμορφώθηκε στο 81ο λεπτό από ασίστ του Εκιτικέ και γκολ του Ρενάτο Σάντσες. Ο πρώτος έγινε σκόρερ για πρώτη φορά με τη φανέλα της Παρί τρία λεπτά μετά και αποθεώθηκε τόσο από κόσμο όσο κι από συμπαίκτες.