Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!

«Επαρχιακό» και… αγχωτικό διπλό η Λίβερπουλ! (vid)

Με διπλό έφυγε από το «Βίλα Παρκ» η Λίβερπουλ για τη 17η αγωνιστική της Premier League και απέφυγε τις κακοτοπιές...

Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Λίβερπουλ στην επανέναρξη της Premier League. Άφησε πίσω της την ήττα από τη Μάντσεστερ Σίτι για το Carabao Cup και συγκεντρώθηκε στο πρωτάθλημα. Πήρε δύσκολο διπλό στην έδρα της Άστον Βίλα με 3-1, αν και το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του ματς. Μιας και η κυπελλούχος Αγγλίας ήταν διπρόσωπη στον αγωνιστικό χώρο και λίγο έλειψε να έχει… αναγούλες. Έτσι, με τη νίκη της αυτή συνεχίζει ένα μικρό σερί τριών νικηφόρων αγώνων περνώντας στην έκτη θέση με 25 βαθμούς. Από πλευράς της η Βίλα έμεινε στη 12η θέση με 18 βαθμούς.

Μια Λίβερπουλ αρκετά ορεξάτη παρουσιάστηκε στο «Βίλα Παρκ». Περισσότερο πάντως στο πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο πέμπτο λεπτό οι «κόκκινοι» άνοιξαν το σκορ με τον Μοχάμεντ Σαλάχ. Έπαιξαν εξαιρετικά και πάρα πολύ γρήγορα, με τον Ρόμπερτσον να δίνει τρομερή ασίστ στον συμπαίκτη του και να σημειώνει μοναδικό ρεκόρ!

Η επιθετική πρωτοβουλία της Λίβερπουλ συνεχίστηκε, με τον Μάτιπ να σκοράρει στο 20′, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Κάτι τέτοιο όμως δεν συνέβη στο 37ο λεπτό, με τον Σαλάχ από εκτελεστής να γίνεται δημιουργός. Δίνοντας την ασίστ στον Βίρτζιλ Φαν Ντάικ για το 0-2.

ΔΕΙΤΕ ΞΑΝΑ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΣΑΛΑΧ!

Κινδύνεψε η Λίβερπουλ στο δεύτερο ημίχρονο

Στο δεύτερο μέρος η φιλοξενούμενη ομάδα σαν να χαλάρωσε σκεπτόμενη ότι η υπόθεση νίκη είχε τελειώσει. Ωστόσο, οι παίκτες του Ουνάι Έμερι προσπάθησαν για το καλύτερο δυνατό. Αρχικά στο 46ο λεπτό βρήκαν δίχτυα με τον Γουότκινς, αλλά ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ ως οφσάιντ.

Ο ίδιος παίκτης επέμεινε και δικαιώθηκε στο 59ο λεπτό, μιας και από ασίστ του Ντάγκλας Λουίς μείωσε για τους «χωριάτες». Η πίεσή τους ήταν εμφανής, με τους φιλοξενούμενους να τους περιμένουν στα καρέ τους. Μια φάση όπου είχαν ανέβει οι γηπεδούχοι, η Λίβερπουλ εκμεταλλεύτηκε τους κενούς χώρους και έφτασε στο 3-1 με τον Μπάιτσετιτς. O 18χρονος ανασταλτικός μέσος σκόραρε το πρώτο του γκολ στην έβδομη συμμετοχή του με την πρώτη ομάδα των «κόκκινων»! Υπογράφοντας την έβδομη νίκη της ομάδας του τη φετινή σεζόν.