Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Ο Κλοπ διέλυσετο πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Η Παρί Σεν Ζερμέν ορέγεται την αποκάλυψη της φετινής Serie A
Κρίσταλ Πάλας: Η Μπράιτον του φετινού καλοκαιριού
Ο Μουσιάλα απάντησε στο δίλημμα Μέσι ή Κριστιάνο – «Ένας είναι ο GOAT»
Σαν το καλό κρασί: Μόντριτς και Κρόος κάνουν και φέτος τη διαφορά στη La Liga (stats)
Μπάγερν Μονάχου

Επιτέλους η Μπάγερν που ξέρουμε, με τέσσερις… δαγκωματιές στους «λύκους»! (vid)

Μια Μπάγερν με άγριες διαθέσεις στη «Βολκσβάγκεν Αρένα», συνέτριψε τη Βόλφσμπουργκ με 4-2 και πάτησε ξανά κορυφή.

Τρία ματς χωρίς νίκη ήταν πολλά για μια ομάδα όπως η Μπάγερν Μονάχου. Οι τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες με 1-1 κόντρα σε Λειψία, Άιντραχτ και Κολωνία έκαναν την πρωταθλήτρια Γερμανίας να ξεσπάσει σήμερα κόντρα στη Βόλφσμπουργκ, με τον πίνακα του σκορ στη «Βολκσβάγκεν Αρένα» να γράφει 2-4. Με 40 βαθμούς πέρασε πρώτη στη βαθμολογία της Bundesliga, ούσα στο +1 από την ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος, Ουνιόν Βερολίνου.

Η Βόλφσμπουργκ από πλευράς της έμεινε στους 29 βαθμούς χάνοντας την ευκαιρία να πλησιάσει την έκτη Φράιμπουργκ (34 β.) η οποία συνετρίβη με 5-1 χθες στην έδρα της Μπορούσια Ντόρτμουντ.

Οι Βαυαροί έπιασαν στον ύπνο τους «λύκους» και τους κατασπάραξαν πριν καν προλάβουν να ξυπνήσουν! Στο ένατο λεπτό έγινε η αρχή με το γκολ του Κίνγκσλεϊ Κομάν. Ο Γάλλος ήθελε να κάνει σέντρα στον Μίλερ, αλλά η μπάλα δεν άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα. Πέντε λεπτά μετά ο Ζοάο Κανσέλο βρήκε ωραία τον Κομάν για να διπλασιάσει ο τελευταίος τα τέρματά του στην αναμέτρηση. Με μονοκόμματο γυριστό σουτ το 0-2 από την Μπάγερν. Το τρίτο γκολ ήρθε στο 19′ με κεφαλιά από τον Τόμας Μίλερ ύστερα από σέντρα του Κίμιχ.

Έτσι «ξεμπούκωσαν» οι πρωταθλητές! Μπάγερν

Ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου η Βόλφσμπουργκ έβγαλε σφυγμό. Σκόραρε με τον Καμίνσκι στο 44′ και εν μέρει έδειξε πως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Μάλιστα οι οιωνοί ήταν με το μέρος της στα πρώτα δέκα λεπτά του β’ μέρους, μιας και η Μπάγερν Μονάχου έμεινε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Τζόσουα Κίμιχ. Για πρώτη φορά στην καριέρα του αποβάλλεται ο Γερμανός διεθνής μέσος!

Παρόλα αυτά, η Μπάγερν ήταν η επόμενη ομάδα που σκόραρε. Ο Τζαμάλ Μουσιάλα στο 73ο λεπτό έγραψε το 1-4 με εξαιρετική ενέργεια και ανάλογο τελείωμα στην εστία του Καστέλς. Η εκ νέου αντίδραση των «λύκων» ήρθε στο 81′ με τον Σβάμπεργκ, ενώ δυο λεπτά μετά ο Νμέτσα βρήκε δίχτυα, αλλά το γκολ δεν μέτρησε ποτέ.