Μπαρτσελόνα: Σοβαρά υποψήφιος εκ των έσω για αντι-Τσάβι!
Μπάγερν VS Άρσεναλ, Σίτι VS Ρεάλ: Οι ενδεκάδες των τιτανομαχιών! (vid)
Μπαρτσελόνα: Στα… τάρταρα τα αποδυτήρια μετά τον αποκλεισμό από την Παρί!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Θέλει τον παίκτη που… την κάνει από τη Γιουβέντους!
Τσέλσι: Ο λόγος που ο Τζάκσον πήγε να «κλέψει» το πέναλτι από τον Πάλμερ!
Μπάγερν: Το σχόλιο του Κέιν για τον Νάγκελσμαν!
Η Ρεάλ βρήκε τον αμυντικό που έψαχνε στην Άρσεναλ!
«Ντόπαρε» τους παίκτες της Άρσεναλ ο Αρτέτα με τις δηλώσεις του!
Serie A

Η Νάπολι δεν ζαλίζεται από την κορυφή και ετοιμάζεται για… γιορτή! (vids)

Η Νάπολι δεν αντιμετώπισε προβλήματα στο εκτός έδρας ματς με τη Σπέτσι και έτσι επικράτησε εύκολα με σκορ 3-0.

Ακόμη μία νίκη για τη Νάπολι φέτος στο πρωτάθλημα. Ακόμη ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος. Οι «παρτενοπέι» είχαν ένα άνετο και εύκολο μεσημέρι στο εκτός έδρας ματς κόντρα στη Σπέτσια, επικρατώντας με σκορ 3-0 στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Serie A.

Όπως γίνεται κάθε φορά, έτσι και σε αυτό το ματς, οι πρωταγωνιστές της ήταν οι γνωστοί: Βίκτορ Όσιμεν και Κβιτσα Κβαρατσκέλια συνέβαλαν τα μέγιστα, ώστε να έρθει αυτό το αποτέλεσμα με τα γκολ και τις ασίστ τους.

Δεν σταματάει πουθενά η Νάπολι. Σε καμία έδρα. Οι παίκτες του Σπαλέτι, επικράτησαν εύκολα και άνετα στο παιχνίδι με τη Σπέτσια. Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι κατέστησαν σαφές ότι δεν ήθελαν να χαλάσουν το σερί με τις καλές εμφανίσεις που έχουν ήδη.

Ναι μεν μπορεί να μην σημείωσαν κάποιο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Αλλά αυτό άλλαξε με το που ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο. Ο Κβαρατσκέλια ήταν εύστοχος από το σημείο του πέναλτι και έδωσε το προβάδισμα στη Νάπολι που μπορεί να μην είχε πολλές κλασικές ευκαιρίες, όπως σε άλλα ματς.

Παρόλα αυτά ήξερε πως να πιέσει και να διεκδικήσει ένα γκολ που θα έκανε πιο εύκολη τη ζωή της. Από την άλλη οι γηπεδούχοι το μόνο που έκαναν ήταν να παίζουν άμυνα. Το 2-0 έγινε από τον Όσιμεν στο 68′ με τον Νιγηριανό στράικερ να «χτυπάει» εκ νέου στο 73′, εκμεταλλευόμενος με τον καλύτερο τρόπο την πάσα του Γεωργιανού συμπαίκτη του.

Έτσι, το 3-0 έγινε και έμεινε μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης με τη Νάπολι να παίρνει ακόμη μία σημαντική νίκη στην κούρσα του πρωταθλήματος!