ΕΠΙΣΗΜΟ: Για πάντα στην Άστον Βίλα ο Έμερι – Υπέγραψε νέο τρελό συμβόλαιο! (vid)
Αντεπίθεση Τεν Χαγκ: «Ντροπή σας! Ναι ρε, πειράζει που πανηγυρίσαμε;» (vid)
Μπαρτσελόνα: Τα τρία «μεγάλα» ονόματα για τον πάγκο – Έτσι πάει για… αυτοκρατορία!
Ο Τσαλχάνογλου έβαλε τα κλάματα για το Scudetto της Ίντερ μέσα στο Σαν Σίρο (vid)
Μπαρτσελόνα: Στέλνει στην έξοδο τον Αραούχο με… τρόπο
Πήρε ανάποδες ο Μαρινάκης και μηνύει τον Γκάρι Νέβιλ
Βγαίνει από τη «ναφθαλίνη» ο Ντε Χέα και επιστρέφει στη La Liga
Serie A

Ούτε που… ίδρωσε η Γιουβέντους! (vids)

Η Γιουβέντους δεν αντιμετώπισε πολλά προβλήματα στο εκτός έδρας ματς κόντρα στη Σαλερνιτάνα και επικράτησε με σκορ 3-0.

H Γιουβέντους, μετά από καιρό, έδειξε την κλάση και την ποιότητά της, παίρνοντας μια εύκολη και άνετη νίκη στο εκτός έδρας ματς με τη Σαλερνιτάνα, επικρατώντας με σκορ 3-0 στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Serie A.

Αυτός που ξεχώρισε ήταν ο Ντούσαν Βλάχοβιτς. Ο Σέρβος φορ επέστρεψε και έκανε τη διαφορά για την ομάδα του, αφού σημείωσε τα δύο από τα τρία της «Μεγάλης Κυρίας» που είχε και δύο δοκάρια με τους Ντι Μαρία και Κεν.

Η διαφορά των δύο ομάδων ήταν μεγάλη. Όλοι το ήξεραν αυτό πριν ακόμα τη σέντρα. Έτσι, η Σαλερνιτάνα φρόντισε να δώσει χώρο και χρόνο στους φιλοξενούμενους, ώστε εκείνη με τη σειρά της να «χτυπήσει» σε κάποια αντεπίθεση. Ωστόσο, αυτό μόνο εύκολο δεν ήταν, αφού η Γιουβέντους  είχε την κατοχή της μπάλας και δύσκολα την έχανε.

Οι παίκτες του Αλέγκρι κέρδισαν πέναλτι στο 26′, όπου ανέλαβε να το εκτελέσει ο Βλάχοβιτς. Ο Σέρβος ήταν εύστοχος από τα έντεκα βήματα και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης ήταν εκείνος που έδωσε την ασίστ στον Κόστιτς με τον έμπειρο Σέρβο να διπλασιάζει τα τέρματα της Γιουβέντους στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε πολλές συγκινήσεις. Η Γιουβέντους είχε τον πλήρη έλεγχο του ματς με τη Σαλερνιτάνα να μην μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα. Ειδικά από την ώρα και τη στιγμή, όπου ο Βλάχοβιτς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 47′. Από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα λεπτά ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τους «μπιανκονέρι» να ρίχνουν ακόμη περισσότερο τον ρυθμό, αλλά, να μην κινδυνεύουν.

Μάλιστα, πέρα από τα γκολ είχαν και δύο δοκάρια για περισσότερα τέρματα. Ένα στο 56′ με τον Ντι Μαρία και ένα στο 83′ με τον Κεν. Έτσι, το 3-0 έμεινε ως το τέλος με τη Γιουβέντους να παίρνει τη μεγαλύτερη σε εύρος εκτός έδρας νίκη της για φέτος!