Έσβησε το όνειρο της Λίβερπουλ για Τσάμπι Αλόνσο – Πήρε την απόφασή του ο Βάσκος
Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Ρούντιγκερ θα κινηθεί νομικά επειδή τον συνέδεσαν με τους… ISIS!
Λίβερπουλ: Νέος τραυματισμός και «πονοκέφαλος» για τον Κλοπ!
Τσέλσι: Ο Στέρλινγκ δεν έχει κερδίσει το κοινό αλλά έχει μαζί του τους συμπαίκτες του!
Νεϊμάρ: Τραυματίας στο ποδόσφαιρο αλλά… βασικός στα πάρτι! (pics)
Η Σίτι μπορεί να ξοδεύει ΜΙΣΟ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ λίρες ετησίως χωρίς να της λέει κανείς τίποτα!
Αφήνει τα πολλά πολλά ο προπονητής της Νότιγχαμ: «Ας δούμε την πραγματικότητα» (vid)
Primera División

Η εξάσφαιρη Ατλέτικο ασέλγησε στο πτώμα της Σεβίλλης!

Ατλέτικο Μαδρίτης βγαλμένη από τα πιο όμορφα όνειρα των οπαδών της. Η Σεβίλλη παραδόθηκε στις ορέξεις των παικτών του Σιμεόνε (6-1).

Ατλέτικο Μαδρίτης από άλλον πλανήτη! Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε διέλυσε την απογοητευτική Σεβίλλη του Σαμπάολι και της έστειλε ξανά να παλεύει για τη σωτηρία της. Μαγική εμφάνιση από τους Ροχιμπλάνκος. Δύο γκολ ο Ντεπάι, δύο ο Μοράτα, το γκολ της βραδιάς ο Γκριεζμάν!

Ατλέτικο Μαδρίτης ενάντια στη Σεβίλλη! Μια παραδοσιακή μονομαχία του ισπανικού πρωταθλήματος. Το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής της La Liga έφερε αντιμέτωπες δύο ομάδες που διαχρονικά έχουν καταφέρει πολλά στο ισπανικό ποδόσφαιρο. Φέτος όμως μόνο η Ατλέτικο στέκεται στο ύψος της καθώς η Σεβίλλη φλερτάρει επικίνδυνα με την ζώνη του υποβιβασμού. Στα του αγώνα, η Ατλέτικο μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

Το πρώτο 20λεπτο ήταν αναγνωριστικό. Τα επόμενα έξι λεπτά όμως ήταν όλη η ουσία του πρώτου ημιχρόνου. Στο 23′ ο Μέμφις Ντεπάι εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Γκριεζμάν και με ωραίο τελείωμα σημείωσε το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα των «Ροχιμπλάνκος». Τρία λεπτά μετά ο Ολλανδός πήρε ξανά το όπλο του και με υπέροχο σουτ κέρδισε τον Μπόνου κάνοντας το 2-0. Η Σεβίλλη κατάφερε να μειώσει πριν την ανάπαυλα κάνοντας με τον Εν Νεσίρι το 2-1 στο 39′.

Στο δεύτερο ημίχρονο μόνο μία ομάδα υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο. Η Ατλέτικο Μαδρίτης σε εξαιρετική βραδιά βάλθηκε να διαλύσει κάθε αμυντικό πλάνο της Σεβίλλης. Στο 53′ η γηπεδούχος βγήκε στην επίθεση. Η μπάλα πέρασε στα πόδια του Αντουάν Γκριεζμάν. Ο Γάλλος λίγα μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή της Σεβίλλης σημάδεψε εστία και σημείωσε το γκολ της βραδιάς.

Στο 69′ ήταν η σειρά του Καράσκο να βάλει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς και να γράψει το 4-1. Στο τελευταίο μέρος του αγώνα ανέλαβε δράση στο σκοράρισμα ο Άλβαρο Μοράτα. Ο Ισπανός επιθετικός πήρε τη σκυτάλη από τους προηγούμενους και με δύο υπέροχα τέρματα στο 76′ και στις καθυστερήσεις του αγώνα ολοκλήρωσε το δράμα της αποκαρδιωτικής Σεβίλλης. Εκπληκτικά πράγματα στο Wanda Metropolitano, 6-1 νίκη της Ατλέτικο Μαδρίτης.