Η Σίτι μπορεί να ξοδεύει ΜΙΣΟ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ λίρες ετησίως χωρίς να της λέει κανείς τίποτα!
Αφήνει τα πολλά πολλά ο προπονητής της Νότιγχαμ: «Ας δούμε την πραγματικότητα» (vid)
Απαισιόδοξος ο Ούλι Χένες: «Αδύνατο να φέρουμε στην Μπάγερν τον Τσάμπι Αλόνσο»
Λίβερπουλ: Βρήκε τον αντι-Σαλάχ και… ξενέρωσε τους οπαδούς της!
Γιουνάιτεντ, πλησιάζει ο παικταράς – Ένας «μάγος» στο Ολντ Τράφορντ με… 60 εκατ. ευρώ!
Μπρούνο Φερνάντες, 2024
Μπάγερν Μονάχου

Το “θηρίο” ξύπνησε – Οι… Βαυαροί ξανάρχονται και έριξαν νέα 5αρα (vid)

Η Μπάγερν Μονάχου έκανε επίδειξη δύναμης κόντρα στην Άουγκσμπουργκ και... επέστρεψε στην κορυφή!

Ασταμάτητη η Μπάγερν Μονάχου, έχει πάρει φόρα! Οι Βαυαροί διέλυσαν με 5-2 την Άουγκσμπουργκ στο Μόναχο και έδειξαν πως βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση. Σκόραρε ο Κανσέλο, δύο γκολ από τον Παβάρ και ξανά κορυφή για την ομάδα του Νάγκελσμαν!

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την Άουγκσμπουργκ, καθώς στο 3′ πήρε το προβάδισμα με τον Μπερίσα! Παρόλα αυτά οι Βαυαροί παρά τον αιφνιδιασμό, κατάφεραν να ισοφαρίσουν άμεσα και στο 15′ ο Κανσέλο με μια όμορφη ατομική ενέργεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1…

Πάντως η μεγάλη ανατροπή για τους γηπεδούχους ήρθε στο 19′ , με τον Παβάρ να γράφει το 2-1, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 35΄ έκανε το 3-1 και.. κλείδωσε το ματς για την ομάδα του Νάγκελσμαν.

Λίγα λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου η Μπάγερν πέτυχε και τέταρτο γκολ με τον Σανέ να γράφει το 4-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο με την Άουγκσμπουργκ να βρίσκει γρήγορα ένα γκολ! Στο 60′ ο Μπερίσα με πέναλτι μείωσε σε 4-2 και έδωσε ένα κάποιο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση, με τους γηπεδούχους όμως να χάνουν την μία ευκαιρία μετά την άλλη.

Εν τέλει στο 75΄ο Ντέιβις έστειλε ξανά την μπάλα στα δίχτυα και… το ματς έλαβε τέλος, με τον Καναδό να διαμορφώνει το 5-2 και τους φιλοξενούμενος απλά να μειώσνουν σε 5-3 στο τέλος του ματς,  σε μια παράσταση των Βαυαρών, λίγες μέρες μετά την επική πρόκριση κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν.

Κάνε LIKE στη νέα σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας