«Πνίγηκε» στον ανταγωνισμό – Αποχωρεί με μεταγραφή το αστέρι της Ρεάλ
«Γροθιά» στους παίκτες της Τσέλσι το μήνυμα πιτσιρικά στις εξέδρες (pic)
Από τους λίγους ρομαντικούς ο Τιάγκο Σίλβα – Συμφώνησε με την τελευταία του ομάδα
Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)

Υπόθεση Μιλάνου στα ημιτελικά – Ματσάρα στο «Μεάτσα», το πάλεψε η Μπενφίκα! (vid)

Η Μπενφίκα στάθηκε καλύτερα σήμερα, αλλά αποκλείστηκε από το Champions League. 3-3 στο Μιλάνο και στα ημιτελικά η Ίντερ!

Ένα τρομερό ματς εκτυλίχθηκε στο «Τζουζέπε Μεάτσα», με την Ίντερ να παίρνει την πρόκριση στα ημιτελικά του Champions League. To τελικό 3-3 με την Μπενφίκα σήμανε τη μεγάλη πρόκριση στους «4» της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης για τους «νερατζούρι» μετά από 13 χρόνια. Τότε δηλαδή που σήκωσαν το βαρύτιμο τρόπαιο στη Μαδρίτη με τον Μουρίνιο στον πάγκο.

Οι Πορτογάλοι εν γένει έπαιξαν καλύτερα από το πρώτο ματς του «Ντα Λουζ». Εκ των πραγμάτων δηλαδή μιας και σήμερα στο Μιλάνο σκόραρε τρεις φορές έναντι καμίας μπροστά στον κόσμο τους. Ωστόσο, δεν μπόρεσαν να κάνουν τη μεγάλη ανατροπή, μιας και δέχτηκαν άλλα τόσα. Και μάλιστα με υψηλής ομορφιάς γκολ από πλευράς Μιλανέζων.

Αν και μπορεί να μην κράτησε το μηδέν στην άμυνά της όπως είχε κάνει στα 3 από 4 ματς που έχει δώσει με τους «Αετούς» στην Ευρώπη, η Ίντερ έμεινε αήττητη για 5ο σερί ματς απέναντί τους (3-2-0) και με το «χορταστικό» 3-3 προκρίθηκε στην τετράδα, για πρώτη φορά μετά τη χρονιά του τρεμπλ (2009/2010).

Η ομάδα που εξέπληξε τους πάντες στους ομίλους, Μπενφίκα, έμεινε αήττητη για 8ο συνεχόμενο εκτός έδρας ματς στο Champions League (4 νίκες – 4 ισοπαλίες), ωστόσο, το σερί αυτό δεν της επέτρεψε να φύγει χαμογελαστή από το Μιλάνο.

Κάνε LIKE στη σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας Ίντερ

Ο Νικολό Μπαρέλα στο πρώτο τέταρτο άνοιξε το σκορ με καταπληκτικό πλασέ με το αριστερό. Η μπάλα κατέληξε στο «παραθυράκι» του Οδυσσέα Βλαχοδήμου και το «Μεάτσα» ζωντάνεψε για τα καλά. Στο 38ο λεπτό η Μπενφίκα σκόραρε για πρώτη φορά στα φετινά προημιτελικά με την κεφαλιά του Άουρσνες ύστερα από σέντρα του Ράφα Σίλβα.

Η Ίντερ ξαναπήρε προβάδισμα στο σκορ στο 65ο λεπτό με την προβολή του Λαουτάρο Μαρτίνες. Οι όποιες ελπίδες των «αετών» της Λισαβόνας για πρόκριση εξανεμίστηκαν στο 78′ με την γκολάρα του Κορέα. Δοκάρι και μέσα η μπάλα, κανένα περιθώριο αντίδρασης ούτε τώρα ο Βλαχοδήμος.

Πάντως, η ομάδα του Σμιντ δεν πέταξε λευκή πετσέτα και εκμεταλλεύτηκε τη χαλάρωση της Ίντερ. Πέτυχε άλλα δυο γκολ με τους Σίλβα στο 86′ και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μούσα. Για να φύγει με στυλ από τη φετινή διοργάνωση στην οποία γενικά διέπρεψε.