Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Φενέρμπαχτσέ – Ολυμπιακός: 1-0 οι Τούρκοι με σουτ του Καχβετσί (vid)
Ίντερ: Ο μόνος παίκτης που μπορεί να πουληθεί το καλοκαίρι!
Τρελαμένος ο κόσμος του ΠΑΟΚ, γέμισε το γήπεδο νωρίς νωρίς! (vids)
Τσέλσι

Τρομερή Νότιγχαμ – Μάγκικη ισοπαλία… παραμονής μέσα στην έδρα της Τσέλσι (vid)

Η Νότιγχαμ Φόρεστ κατάφερε να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Λονδίνο, με την Τσέλσι.. να κάνει μια ακόμα μέτρια εμφάνιση!

Η Τσέλσι επέστρεψε στις κακές εμφανίσεις και η Νότιγχαμ Φόρεστ πήρε μια “ψυχωμένη” ισοπαλία μέσα στο Λονδίνο! Το 2-2 αφήνει χαμόγελα στις τάξεις της Νότιγχαμ που κάνει αγώνα δρόμου για να παραμείνει στην κατηγορία και πλέον είναι στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη. Δεν τα κατάφερε σε ένα ακόμα ματς η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ, παρά την εξαιρετική εμφάνιση του Στέρλινγκ.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν αποφασισμένοι και εν τέλει να παίρνουν το προβάδισμα στο σκορ! Συγκεκριμένα, στο 13′ το βαρύ “πυροβολικό” της Νότιγχαμ. ο Ανοβίγι, έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0 για την ομάδα του. Μία τραγική έξοδος από τον Μεντί που “χάρισε” το γκολ στους φιλοξενούμενους…

Στην συνέχεια η Τσέλσι προσπάθησε να απαντήσει όμως για ένα ακόμα ματς δεν είχε τις… ιδέες στην επιθετική της γραμμή και για αυτόν τον λόγο δεν κατάφερε σε καμία περίπτωση να απειλήσει τον γκολκίπερ της Νότιγχαμ στο πρώτο ημίχρονο, με το 1-0 να είναι και το σκορ του 45λεπτου.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η Τσέλσι μπήκε δυνατά και φρόντισε να στείλει ένα μήνυμα αντεπίθεσης προς τους παίκτες της Νότιγχαμ! Στο 51′ ο Στέρλινγκ από πλεονεκτική θέση έκανε το 1-1, ενώ η ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους ήρθε στο 58′ με τον Στέρλινγκ να σημειώνει το δεύτερο του γκολ στο ματς και να το πανηγυρίζει έξαλλα.

Η χαρά όμως δεν κράτησε για πολύ, καθώς η Νότιγχαμ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και έφτασε στην ισοφάριση με τον Ανοβίγι να σημειώνει ένα ακόμα γκολ με κεφαλιά για το 2-2. Αν μη τι άλλο οι φιλοξενούμενοι έδειχναν συμβιβασμένοι με την ισοπαλία, με την Τσέλσι όμως να πιέζει για την νίκη.

Εν τέλει το 2-2 έμεινε μέχρι το τέλος με τους φιλοξενούμενους να το πανηγυρίζουν έξαλλα και τους παίκτες της Τσέλσι να έχουν σκυμμένα κεφάλια.