Σίτι – Ρεάλ: Ο Ντε Μπρούιν «χτυπά» και επαναφέρει τις ισορροπίες! (vid)
Μπάγερν – Άρσεναλ: Κεφαλιά… δυναμίτης του Κίμιχ και 1-0! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Λογομαχία Γκρίλις με Βινίσιους για… θέατρο του Άγγλου! (vid)
Μπαρτσελόνα: Σοβαρά υποψήφιος εκ των έσω για αντι-Τσάβι!
Μπάγερν VS Άρσεναλ, Σίτι VS Ρεάλ: Οι ενδεκάδες των τιτανομαχιών! (vid)
Μπαρτσελόνα: Στα… τάρταρα τα αποδυτήρια μετά τον αποκλεισμό από την Παρί!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Θέλει τον παίκτη που… την κάνει από τη Γιουβέντους!
Τσέλσι

Τσέλσι, ευτυχώς… τελείωσε το μαρτύριο – Η Νιούκαστλ έστειλε μήνυμα!

Η Τσέλσι δεν τα κατάφερε στο τελευταίο ματς της σεζόν και έμεινε στο 1-1 με την Νιούκαστλ εντός έδρας!

Η Νιούκαστλ έφυγε… με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Τσέλσι με το τελικό 1-1 να αφήνει ξενερωμένους τους οπαδούς των Λονδρέζων για μια ακόμη φορά. Η Τσέλσι θέλει να ξεχάσει την φετινή καταστροφική σεζόν, τερματίζοντας στην 12η θέση της Premier League! Μεγάλη έκπληξη της σεζόν η Νιούκαστλ που καπάρωσε την 4η θέση και θα μας κάνει παρέα στο επόμενο Champions League

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από νωρίς κεφάλι στο σκορ καθώς στο 9′ ο Γκόρντον έστειλε την μπάλα στα δίχυτυα της Τσέλσι γράφοντας το 1-0. Άλλο ένα κακό ξεκίνημα για την ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ.

Στην συνέχεια οι Λονδρέζοι αντέδρασαν και πίεσαν την Νιούκαστλ! Μάλιστα, βρήκαν και το γκολ της ισοφάρισης στο 28’΄με τον Τρίπιερ να στέλνει άθελα του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, κάνοντας το 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πίεσαν για να πάρουν προβάδισμα και οι παίκτες του Λάμπαρντ σπατάλησαν αρκετές καλές ευκαιρίες, με την Νιούκαστλ ωστόσο να είναι ιδιαίτερα επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.

Ο Γκιμαράες στο 83΄ έχασε μια μοναδική ευκαιρία για το 2-1 της Νιούκαστλ, στην τελευταία καλή φάση της αναμέτρησης.

Το τελικό 1-1… θα ξεχαστεί γρήγορα και οι δύο ομάδες έκλεισαν με τελείως διαφορετικό πρόσημο την φετινή σεζόν στην Premier League. Στην Τσέλσι περίμεναν όσο τίποτε άλλο το τέλος της φετινής χρονιάς. Η Νιούκαστλ έχει μπει στην ελίτ του αγγλικού ποδοσφαίρου και φέτος έστειλε μήνυμα προς όλους.