Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)
Κατά πατέρα κατά γιο: Ανανέωσε με τα τσικό της Ρεάλ ο Μαρσέλο τζούνιορ
Ιταλία

Λατσι-άλλη… κλάση (vid)

Η Λάτσιο νίκησε με χαρακτηριστική ευκολία την Ρώμα με 3-0 πλησιάζοντάς την στους 3 βαθμούς και απειλώντας την ανοικτά για την 5η θέση.

Στο ντέρμπι της Ρώμης η τυπικά γηπεδούχος Λάτσιο υποδέχτηκε την Ρόμα στο Ολίμπικο. Στη μάχη της 5ης θέσης η Λάτσιο ήθελε μόνο νίκη για να μπορέσει να πλησιάσει τους Ρωμαίους στη βαθμολογία.

Στο πρώτο μέρος η Ρόμα ήταν αυτή που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Όσο σωστά και αν την είχε παρατάξει ο Εουσέμπιο η Ρόμα εξακολουθούσε να έχει τις αδυναμίες της.

Η απουσία του Μανωλά ήταν εμφανής καθώς στις αντεπιθέσεις η Λάτσιο έκανε ό,τι ήθελε. Αποτέλεσμα να πετύχει και πρώτη το γκολ της αναμέτρησης. Ο Καϊσέδο ανοίγει το σκορ κάνοντας το 1-0 μόλις στο 12ο λεπτό και βγάζοντας το άγχος από τους γηπεδούχους. H Λάτσιο κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα μέχρι και τη λήξη του ημιχρόνου.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε σχεδόν τίποτα. Η Ρόμα συνέχισε να έχει την κατοχή και τις ευκαιρίες αλλά το παιχνίδι της ήταν ανούσιο.

Η Λάτσιο χτυπούσε συνέχεια στο αδύνατο σημείο της.

Τι αντεπιθέσεις. Ο Ιμόμπιλε ήταν ο κινητήριος μοχλός των γηπεδούχων και ο παίκτης που έδωσε την μεγάλη νίκη στους Λατσιάλι. Με πέναλτι που ανέλαβε και εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος έκανε το 2-0 στο 73′ και στην ουσία έβαλε τέλος στα όνειρα της Ρόμα.

Σαν να μην έφτανε αυτό ο Κατάλντι ήρθε στο 89ο λεπτό να βάλει το κερασάκι στην τούρτα με ένα πολύ όμορφο γκολ και να κάνει το τελικό 3-0. Μεγάλη ήττα στο ντέρμπι για την Ρόμα η οποία συνεχίζει να απογοητεύει.